Ģimenes ir jāaizstāv!

Skandalozs, bīstams Satversmi kropļojošs un tās nozīmi degradējošs Satversmes tiesas spriedums lietā, kur lesbiešu pāris pieprasīja, lai uz vienu no kopdzīves partnerēm, kas protams nav un nevar būt vienai no lesbietēm nesen piedzimuša bērna tēvs,  tiktu attiecināts likumdošanā paredzētais 10 dienu atvaļinājums kas domāts jaundzimušo tēviem. Skandalozs tāpēc, ka prasība tika apmierināta, pašos pamatos rupji izkropļojot ģimenes jēdzienu, patvaļīgi interpretējot Satversmes 110.pantu, radot jaunu tiesisku surogātu “viendzimuma ģimene”. Bīstams, jo balstoties uz šādu kroplu Satversmes interpretāciju, agresīvie tradicionālo vērtību nīdēji viegli varēs turpināt ieviest jurisdikcijā aizvien bīstamākus precedentus. Piemēram, ja pastāv “viendzimuma ģimene”, kāpēc gan nevar notikt bērnu adopcija šādās “ģimenēs”, vai- kāpēc nevar pieņemt skandalozo partnerattiecību likumu, vai pat “viendzimuma laulības”?! Citiem vārdiem sakot- maisam ir gals vaļā.

Satversmes tiesa ar šo spriedumu kārtējo reizi ir degradējusi savu prestižu, un apliecinājusi sevi kā politiski angažētu kantori, kas sacer tekstus juridiskā terminoloģijā, lai apmierinātu noteiktu spēku politiskos pasūtījumus.

Kas šobrīd būtu jādara?

Ar šo vēršamies pie godprātīgiem latviešu juristiem: lūdzu noformulējiet jaunu Satversmes 110.panta redakciju, kas iekļauj skaidru ģimenes definīciju, kas  izslēgtu visādas teorētiskas spekulācijas ar “viendzimuma ģimenēm”!

Ja Saeima nespēs nodrošināt konstitucionālu vairākumu, nākamajam solim ir jābūt parakstu vākšanas procedūrai, lai tiktu rosināta tautas nobalsošana jeb referendums. Uz to jābūt gataviem.

NS “Taisnīgums” valde

15.11.2020