Cilvēki

Valdes locekļiViktors Birze


Latvietis, kurzemnieks, liepājnieks piektajā paaudzē. Pārliecināts latviešu nacionālists. Nacionālās Savienības "Taisnīgums" valdes priekšsēdētājs.

"Par nacionālistu sevi uzskatu kopš bērnības. Mana pārliecība veidojusies gan ģimenes, gan arī Atmodas laiku notikumu, kas tieši sakrita ar pirmajiem apzinātās bērnības gadiem. Kopš pusaudža gadiem piedalos 16.marta Latviešu leģionāru piemiņas pasākumos, vēlāk man bija uzticēta atbildība rīkot leģionāru atceres gājienus gan Liepājā, gan arī Rīgā (2006. Un 2007,gadā). 1998.gadā iesaistījos nacionāli noskaņotajā jauniešu organizācijā „Klubs-415” (tagad- Latviešu nacionālistu klubs), pēc tam, kopā ar domubiedriem izveidojām Nacionālā Spēka Savienību (NSS), kuras vadītājs biju no 2006.-2008.gadam. Visu šo laiku izglītojos, aktīvi publicējos nacionāli orientētos medijos, gan arī rīkoju dažādus pasākumus, lai aizstāvētu ideālus, kam ticēju un ticu joprojām.Nekad neesmu baidījies teikt to, ko uzskatu par taisnību, un arī rīkoties, tādēļ mani mēģinājuši apklusināt dažādiem līdzekļiem. Pret mani tikušas ierosinātas trīs politiski motivētas krimināllietas, kuras visas beigušās ar to ierosinātāju zaudējumiem.Pašlaik mans darbs saistīts ar ģimenei piederošu zemnieku saimniecību, bet pirms tam strādāju sabiedrisko attiecību un vides izglītības jomā uzņēmumā „Liepājas RAS”. Taču, varu teikt, ka dzīve mani nav lutinājusi. Esmu pieredzējis grūtus brīžus, vairākus gadus esmu pavadījis ārvalstīs, strādājot smagu fizisku darbu- esmu bijis gan fabrikas strādnieks, gan miesnieks, esmu apguvis arī restauratora iemaņas, pēc tam tiku līdz „balto apkaklīšu” kārtai. Katrā ziņā, uzskatu, ka pazīstu dzīvi, trūkumu un darba cilvēku vajadzības nevis teorētiski, bet no paša pieredzes.

Esmu precēts cilvēks, kopš 2015.gada aprīļa man ir jaukākā meita pasaulē Līva Anna, 2016.gadā ģimeni papildinājis dēls Edgars Jānis, bet 2019.gadā viņiem pievienojies vēl viens dēls- Vestards. Prieku sagādā fiziskās aktivitātes un mana diezgan lielā mājas bibliotēka. Patīk arī bokss, veca mūzika un pastkartes."


Vilnis Strods


Tāpat kā mani kolēģi, arī esmu nacionālists. Krievpadomju okupācijas gados ne acu galā neesmu varējis ciest komunistu iedibināto un latviešiem naidīgo režīmu ar tā vispārējo pārkrievošanu. Būdams iesaukts padomju armijas rindās, no attāluma vēroju Latvijā ienākušo Atmodu, tādēļ 1988.gadā uzrakstīju vēstuli LNNK vadītājam Eduardam Berklavam. Pēc atgriešanās dzimtenē iestājos LNNK rindās un darbojos Pilsoņu komitejā. Latvijai atgūstot neatkarību, pabeidzu Latvijas Medicīnas institūtu un jau 30 gadu darbojos kā privāti praktizējošs zobārsts.
Kopš 2006.gada, kad valsts vara, uzceļot ap Brīvības pieminekli žogu, aizliedza 16.marta leģionāru piemiņas gājienu, man pamazām nāca atskārsme, ka uzceltā "Latvijas valsts"  ir fikcija un nedarbojas vietējo iedzīvotāju, bet gan vietējo neliešu un pārrobežu kapitāla interesēs. Tamdēļ kopš 2012.gada sāku meklēt domubiedrus, lai organizētos un situāciju mainītu par labu mums. Liktenīgas sakritības dēļ tos esmu atradis tā paša Eduarda Berklava kādreiz dibinātajā partijā Nacionālā Savienība "Taisnīgums," kurā vadu Rīgas nodaļu.

Brīvajā laikā lasu grāmatas, ceļoju, patīk loka šaušana. Kopā ar Valteru Grīviņu darbojos Vēstures un zinātnes popularizācijas biedrībā "Apvārsnis,"  kuras ietvaros izdodam grāmatas un uzturam tīmekļa portālus - Historia.lv, Atklājumi.lv, Aliens.lvValters GrīviņšEsmu latviešu nacionālists un pārliecināts anti-komūnists kopš sevis kā personības apzināšanās apmēram 12 gadu vecumā. 

"Izaudzis, caur čekistu “zāģiem” klausoties “Amerikas Balsi”, “Brīvo Eiropu” un lasot tolaik neatļautos “Atpūta”, “Nedēļa”, “Latviešu Strēlnieks”, “Aizsargs” un citu neatkarīgās Latvijas laika literatūru. 1986.g. noraidīju piedāvājumu iestāties komjaunatnē, attiecīgo papīru publiski iemetot miskastē. 1990. gadu II pusē iesaistījos latviešu jauniešu nacionālajā organizācijā “Klubs 415”, organizēju un vadīju “Kluba 415” pasākumus, piedalījos stratēģijas izstrādē. Kopš 1990. gadiem darbojos kā publicists, redaktors un izdevējs. Paša vērtējumā lielākais līdzšinējais panākums izdevējdarbības jomā – Visvalža Lāča II sējumu grāmatas “Latviešu tautas un zemes vēsture” sagatavošana izdošanai. 

Nodarbojos ar lokālās vēstures pētīšanu, vēstures un eksakto zinātņu popularizāciju. Interesē ekoloģija, etnoloģija, arheoloģija, kartogrāfija, ģenētika, evolucionārā bioloģija, etoloģija, politika, politiskās un jo īpaši – nacionālpolitiskās – domas vēsture, viss, kas saistīts ar kultūras mantojuma saglabāšanu, izpēti un popularizāciju.  

Šobrīd vadu Latvijas lielāko brīvpieejas vēstures materiālu krātuvi un novadpētniecības tīmekļa platformu Historia.lv, esmu izveidojis un vadu Latvijā vienīgo, šobrīd aktīvo zinātnes popularizācijas vietni atklajumi.lv, pildu redaktora pienākumus Latvijas vadošajā, pasaules civilizāciju vēsturei, ārpuszemes dzīvībai un neizskaidrojamajām parādībām veltītajā portālā aliens.lv."


Normunds KraftsLatvietis, precējies, trīs dēli.

Augstākā izglītība tūrisma vadībā.

Audzis nacionāli domājošā ģimenē, vectēvs gājis bojā izsūtījumā Sibīrijā.

Piedalījies 1987.g. 18.nov. spontānajā gājienā no Ziemeļu kapiem, ko nežēlīgi izdzenāja spēka struktūras.

1988. g. janvārī kopā ar domubiedriem izveido Latvijas jauniešu apvienību (LJA)“Tēvzemei un Brīvībai” pie Latvijas cilvēktiesību aizstāvības grupas (LCTAG) “Helsinki 86” un tiek izvēlēts par apvienības pirmo vadītāju.

LJA rīko talkas un atjauno Latvijas armijas pirmā virspavēlnieka Oskara Kalpaka piemiņas vietas, rīko miera maršu pret militarismu, organizē demonstrācijas un mītiņus, izdod laikrakstu.

Pēc mītiņa, kas nosoda 1939. g. Staļina – Hitlera paktu, tiek arestēts un turēts milicijas pagrabos.
Ar pasaules dievtuŗu dižvadoņa Marģera Grīna laipnu palīdzību kopā ar sievu kļūst par dievturi un joprojām uzskata, ka latvietim vislabāk der latviskums.

Patīk alpīnisms, ir būts augstākajās Austrijas, Šveices un Kaukāza virsotnēs. Divatā ar dēlu uzkāpts Elbrusā no Ziemeļu puses.

Izbauda labas grāmatas un kino. Patīk apceļot gan Latviju, gan svešas zemes.

Darbojas tūrismā, iepazīstina viesus ar Latvijas kultūru un dabu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru