trešdiena, 2019. gada 20. novembris

Augstprātībai un visatļautībai ir robežas! Atbalstām 13.Saeimas atlaišanu.Valdošās koalīcijas augstprātība, cinisms un pilnīga nerēķināšanās ar sabiedrības viedokli un interesēm ir sasniegusi vienu no augstākajiem līmeņiem atjaunotās Latvijas neatkarības vēsturē. Spilgti to raksturo bezkaunīgā atkāpšanās no priekšvēlēšanu solījumiem. Tostarp:
- solītā un likumā noteiktā finansējuma nepiešķiršana medicīnas nozarei. Īpaši akcentējams nožēlojamais vidējā un zemākā līmeņa medicīnas darbinieku atalgojums;
- joprojām neatceltā, dažu ietekmīgu politbiznesmeņu interesēs savulaik ieviestā energoresursu obligātā iepirkuma komponente (OIK), kas tukšo iedzīvotāju makus un kropļo ekonomiku, traucējot tās normālu izaugsmi;
Ne mazāku sašutumu raisa, valdošajām partijām augstprātīgi ignorējot Latvijas laukos dzīvojošo cilvēku viedokli, koalīcijas virzītā administratīvi teritoriālās reformas versija, kuras rezultātā sagaidāma vēl lielāka lauku novadu iztukšošanās, iedzīvotāju pārcelšanās uz pilsētām, mazo un vidējo zemnieku saimniecību iznīkšana un no šiem faktoriem izrietošā Latvijas reģionu attīstības nevienmērība, valsts demogrāfiskās un ekonomiskās pašpietiekamības tālāka mazināšanās...
Koalīcijas partiju nekaunības kroņa numurs ir vēlme seškārtīgi palielināt valsts finansējumu politiskajām partijām, to piešķirot jau šajā Saeimā iekļuvušajiem grupējumiem.
Objektīvi vērtējot, šīs izdarības nav nekas ārkārtējs. Ar likumdevēju ziņu, mūsu valsts atkal un atkal ir tikusi nežēlīgi izlaupīta, ekonomika novesta pilnīgā atkarībā no ārvalstīm, tā vietā, lai visur un vienmēr vadītos pēc Latvijas un latviešu interesēm, mūsu dienaskārtību ir noteikuši dažādi globālie veidojumi un starptautiskais kapitāls, valsts ārējais parāds joprojām ir augošs, valstij vairs nav neviena sava banka, latviskie lauku reģioni paliek aizvien tukšāki, liela daļa Latvijas zemes pārdota ārzemniekiem, bet Rīgā vairojas svešu imigrantu, viltus studentu un nodarbināto skaits. Par to var prasīt atbildību no valsts politiskās elites 25 gadu garumā.  Taču apstākļi ir sakrituši, ka tieši tagad daudzu cilvēku pacietības mērs ir pilns.


Nacionālā Savienība „Taisnīgums” neuzsāka vākt parakstus par 13.Saeimas atlaišanu.  Vispārējo politisko neapmierinātību ar valdošās elites rīcību izmantoja odiozi un destruktīvi politiskie tēli, tajā skaitā mūsu valstiskuma ienaidnieki un ar PSRS specdienestiem saistītas personas. Mēs vēlamies uzsvērt, ka pilnībā no viņiem norobežojamies. Taču vienlaikus arī redzam, ka ar Saeimas izdarībām neapmierināta ir liela tautas daļa, kura nekādā veidā nesimpatizē politiski nepieskaitāmajiem Saeimas atlaišanas iniciatīvas formālajiem iesniedzējiem. Redzot cilvēku aktivitāti, ir pārliecība, ka nepieciešamais parakstu skaits referendumam par Saeimas atlaišanu tiks savākts.

Nacionālā Savienība „Taisnīgums” nevar un negrib uzņemties valdošās koalīcijas partiju karteļa advokātu lomu, kam neredzam argumentus, tāpēc atbalstām iniciatīvu  par 13.Saeimas atsaukšanu.
Atbalstām, jo nevēlamies, ka pamatoto cilvēku sašutumu par valdošās koalīcijas izdarībām politiski kapitalizē Latvijas valstiskumam naidīgi spēki, uzdodoties par „vienīgajiem tautas interešu aizstāvjiem”.

Aicinām arī visus patriotiski domājošos latviešus domāt tālredzīgi un kļūt pašiem par politikas veidotājiem. Ja 13.Saeima tiks atlaista, un notiks ārkārtas vēlēšanas, ir nepieciešama politiska alternatīva.  Pretējā gadījumā atlaišanai nav jēgas, pastāvot iespējai, ka tiks pārvēlēti tie paši, kas ir atbildīgi par esošo stāvokli valstī, vai arī vēlēšanu procesu uz vispārējā neapmierinātības viļņa izmantos ar ārvalstu ietekmes grupām saistīti destruktīvi politiskie projekti.

Savlaicīgi domājot par to, Nacionālā Savienība „Taisnīgums” aicina nacionāli  domājošus latviešus, kurus neapmierina politiskais stāvoklis valstī, iesaistīties, kļūt par biedriem un sniegt cita veida atbalstu, lai stiprinātu un attīstītu partijas darbību, ļaujot tai kļūt par reālu latviešu nacionālās intereses un sociālā taisnīguma principus pārstāvošu alternatīvu neoliberālajai, stagnējošajai, no tautas atrautajai un to nīdējošai politiskajai elitei koalīcijas partiju izskatā. Vienlaicīgi uzskatām, ka bez radikālas sistēmas maiņas, bez jaunas politikas un vērtībām, kas valsti cels balstoties uz nacionālisma un sociāli ekonomiskā taisnīguma principiem, nekādas Saeimas atlaišanas mūs neglābs.

Nacionālā Savienība „Taisnīgums”

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru