pirmdiena, 2017. gada 13. novembris

Aicinājums izbeigt slēpt informāciju par VDK aģentiem jeb sagaidot Latvijas simtgadi, beidzot atvērt tā saucamos čekas maisus

Ir aizritējuši jau vairāk nekā 26 gadi, kopš Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas, bet vēl joprojām mēs neesam spējuši norēķināties ar savu pagātni, kuras apzinātās patiesības un baisie noslēpumi saindē tagadni.
Mums visiem ir pieejami vēstures avoti, kas vēsta par cilvēkiem, kuri dažādos laika posmos ir noziegušies pret mūsu tautu, organizējuši represijas pret Latvijas cilvēkiem, un bijuši noziegumu izpildītāji.
Bet šiem noziegumu organizatoriem un izpildītājiem bija tūkstošiem izpalīgu, kas parādīja ar pirkstu uz upuriem, kas denuncēja kolēģus, draugus, kaimiņus, tādējādi sagraujot viņu dzīves. Vai apsūdzēt kādu, iedarbinot represīvo aparātu, ir mazāks noziegums kā konvojēt upuri uz soda izciešanas vietu?
Mums nav skaidrs, kādēļ šo noziedznieku vārdi joprojām tiek slēpti? Vai tiešām tie, uz kuru rokām ir līdzpilsoņu asinis, ciešanu un nebrīves gadi, ir pelnījuši anonimitāti?

Mēs pieprasām izbeigt laipot, izbeigt izvairīties, un izbeigt traucēt noskaidrot vēsturisko patiesību, slēpjot LPSR VDK aģentu vārdus un darbības. Šāda rīcība palielina pilsoņu neuzticēšanos valstij, un paver ceļu visdažādākajām spekulācijām par šo tēmu, un met aizdomu ēnu uz amatpersonām un politiķiem, kas atbild par tā sauktajiem čekas maisiem.
Mēs nepieprasām bijušo VDK aģentu linčošanu, bet uzskatām, ka aģentu vārdi publiskojami un padarāmi pieejami tautai kopā ar visu informāciju, kas skar konkrētā aģenta darbību. Tad nepamatoti apvainoti nebūs arī cilvēki, kuru atrašanās šajos sarakstos bijusi maznozīmīga vai pat nejauša.
Mēs uzskatām, ka vēsturiskā patiesība ir vislabākais veids kā noslēgt rēķinus ar pagātni, un tas ir dziļi simbolisks un nepieciešams solis, sagaidot valsts simtgadi.

Atklātība un vēsturiskās patiesības noskaidrošana ir būtisks priekšnosacījums ceļā uz tiesisku valsti.

Nacionālās Savienības „Taisnīgums” vārdā-
Viktors Birze, partijas valdes priekšsēdētājs

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru