otrdiena, 2017. gada 2. maijs

Vēlēšanas gaidot, zibakciju sarīko arī NS "Taisnīgums"Pirmdien, 1. maijā, "Nacionālā savienība "Taisnīgums"" īstenoja iepriekš izsludinātoi zibakciju "Piemiņas brīdis Liepājas rūpniecībai".
Kā iepriekš mēdijiem vēstīja  NS "Taisnīgums", ar šo zibakciju partija vēlas pievērst sabiedrības un pašvaldības uzmanību augstajam bezdarba līmenim pilsētā, "kurš būtu divreiz augstāks, ja puse bezdarbnieku nebūtu jau pametuši Liepāju", kā arī rosināt diskusiju par rentablu pašvaldības uzņēmumu veidošanu jaunu darba vietu radīšanai.

NS "Taisnīgums" pārstāvjus irliepaja.lv satika pie kādreizējā Liepājas Piena kombināta ēkas Jaunajā ostmalā. Zibakciju atbalstīt šajā vietā bija atnākušas arī dažas pensionāres, kas agrāk ilgus gadus strādājušas Linoleja rūpnīcā un citos Liepājas uzņēmumos. Viņas portālam sacīja, ka iepriekšējās vēlēšanās gan balsojušas par "Vilnīša partiju". "Visi balsoja par viņiem, bet atkal ievēlēja Sesku," brīnījas viena no kundzēm.

Kā portālam sacīja Kristers Krafts, NS "Taisnīgums" Liepājas nodaļas vadītājs un mēra kandidāts gaidāmajās vēlēšanās, zibakcijas rīkotāji jau pabijuši pie kādreizējās Cukurfabrikas un uzņēmuma "Liepājas metalurgs".

"Es domāju, ka tie ir simboliskākie Liepājas uzņēmumi," atbildot uz jautājumu, kāpēc tieši šajās vietās, sacīja Krafts.

Partijas valdes loceklis Viktors Birze portālam sacīja, ka zibakcijas mērķis neesot bijis "paraudāt asaru par to, kas ir bijis", bet "aktualizēt jautājumu par nodarbinātību":

"Daudz tiek piesaukts, ka pašvaldībai nav jāinvestē uzņēmējdarbībā, nekur nav jāiejaucas, mums ir brīvais tirgus, mums ir investoru kults. Taču tas nav attaisnojies – investori, cik nu viņu ir, nekādus zelta kalnus Liepājai nav atnesuši, viņu ir maz, un tie, kas te ir, grib vairāk nopelnīt, nekā maksāt cilvēkiem algas. Pašvaldību likumā ierakstīts, ka pašvaldības uzdevums ir veicināt saimniecisko darbību un risināt nodarbinātības problēmas savā teritorijā. Konkrēts piemērs – Liepājas sanatorija. Šī tēma tiek muļļāta vairākus sasaukumus pēc kārtas, kurortoloģija tiek pasniegta kā zelta kalns, tiek runāts par investoru bariem, bet pa visiem šiem gadiem nekas nav sanācis! Mēs uzskatām, ka pašvaldībai pašai būtu jāatjauno sanatorija. Tā ir ļoti perspektīva niša, un kāpēc sanatorija nevarētu būt tāds pats pašvaldības uzņēmums kā slimnīca? Mūsu izcilā valstsvīra Kārļa Ulmaņa laikā tika uzcelta Ķemeru sanatorija, un to izdarīja nevis ārvalstu investori, bet valsts."

"Tas būtu tieši tas, kas vajadzīgs pilsētai ar vienu no augstākajiem bezdarba līmeņiem valstī," piebilda arī partijas deputātu kandidāts Mārcis Butāns.

@irliepaja.lv


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru