piektdiena, 2017. gada 10. marts

Vai nelegālo imigrantu izvietošanas jautājumos, sabiedrība arī turpmāk tiks maldināta?



 Latvijas Republikas ministru prezidentam Mārim Kučinskim,
 Iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim
       

2015.gada vasarā valdība pieņēma lēmumu izvietot mūsu valstī Eiropas Savienībā nelegāli iekļuvušos imigrantus. Šāda rīcība notika pretēji Latvijas pilsoņu gribai, neprasot to viedokli un piekrišanu.
Nacionālā Savienība „Taisnīgums” pret šo valdības rīcību sarīkoja trīs masu protesta akcijas, kurās iesaistījās vairāki tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, pieprasot apturēt imigrantu piespiedu izvietošanu Latvijā. Valdība un Saeima to ignorēja, tāpat arī mūsu izvirzīto prasību rīkot tautas referendumu par šo jautājumu.
Mēģinot ietekmēt sabiedrisko domu, valdība deklarēja, ka prioritāte būšot ģimeņu ar bērniem uzņemšana. Taču šī gada 9.martā medijos izplatītās ziņas liecina, ka uz Latviju no Itālijas pārvietoti 17 jauni vīrieši bez ģimenēm, kuru izcelsmes valsts esot Eritreja.

Pirmais jautājums: kādēļ sabiedrība ir tikusi maldināta?


Otrs jautājums: ja jau tiek pieļauta atkāpšanās no valdības sākotnēji garantētās pozīcijas šajā jautājumā, kādu garantiju valdība var dot, ka šāda atkāpšanās nenotiks arī citās ar imigrantu izvietošanu saistītajās detaļās? Vai valdība var garantēt, ka nemaldina sabiedrību arī par uz Latviju pārvietojamo personu skaitu, un tā saukto „bēgļu kvotu” ietvaros Latvijā netiks izvietoti vairāk par publiski piesauktajiem 776.nelegālajiem imigrantiem?

Trešais jautājums: Kā zināms, imigrantu skaits no Āfrikas valstīm, kas mēģina nelegāli iekļūt Eiropā, jau šobrīd ir mērām miljonos, un potenciāli šāda vēlme ir vēl daudz lielākam skaitam Āfrikas iedzīvotāju. Eritrejā nenotiek karadarbība, bet politiskā, ekonomiskā un tiesiskā situācija ir jūtami atšķirīga no Eiropas Savienības pieņemtajiem standartiem. Tāpēc aicinām izskaidrot kritērijus, uz kuriem balstoties, piesauktie 17 jauni vīrieši no Eritrejas, tiek izvietoti Latvijā. Vai tas nozīmē precedentu, ka nākotnē tiks uzņemti arī citi nelegālie imigranti no valstīm, kurās ir zemāks dzīves līmenis?

Nacionālās Savienības „Taisnīgums” nostāja imigrācijas jautājumā ir nemainīga: neatbalstām nekādu jaunu imigrantu uzņemšanu Latvijā, uzskatām to par apdraudējumu latviešu tautas identitātei un kultūrai, valsts drošībai un ekonomiskajai labklājībai.

Viktors Birze,
Nacionālā Savienība „Taisnīgums” valdes priekšsēdētājs




Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru