trešdiena, 2017. gada 29. marts

Nacionālajai savienībai “Taisnīgums” – grandiozi plāni

Nacionālajai savienībai “Taisnīgums” attiecībā uz pašvaldību vēlēšanām ir grandiozi plāni, viņi ar minimālu budžetu cer uz ievērojamu skaitu krēsliem Liepājas domē, portāls šodien, 27.martā, uzzināja Nacionālās savienības (NS) “Taisnīgums” Liepājas nodaļas rīkotajā preses konferencē, kas notika aktīvās atpūtas preču veikala “Gandrs” telpās Bāriņu ielā 14.
Ar žurnālistiem tikās trīs NS “Taisnīgums” pārstāvji – partijas valdes loceklis Viktors Birze, Liepājas nodaļas vadītājs Kristers Krafts, kurš kandidēs uz Liepājas mēra krēslu, un Mārcis Butāns.
Kā tikšanās sākumā uzsvēra V.Birze, saknes NS ir senas: “Jau 90.gados. 2000.gadā tika izveidota “Latvijas nākotnes partija”, kas diemžēl bija neaktīva. Savukārt 2014.gadā “Nacionālās spēka savienības” (NSS) biedri nodibināja šo politisko spēku.”
“Pirmo lielāko publisko akciju NS “Taisnīgums” organizēja 2015.gadā, rīkojot trīs protesta akcijas pret uzspiesto imigrantu uzņemšanu Latvijā,” turpina V.Birze: “Bet 2016.gadā politiskais spēks sāka aktīvi darboties arī Liepājā un Lāčplēša dienā nodibināja Liepājas nodaļu.”

NS “Taisnīgums” dalībai pašvaldību vēlēšanās sagatavojusi programmu. To komentējot, K.Krafts klāsta: “Liepājā ir vairākas problēmas. Galvenā no tām – iedzīvotāju skaita strauja samazināšanās. Ja pilsētas pašvaldība pieliks visas pūles, lai iedzīvotājiem Liepājā būtu labi, tad liepājnieki no pilsētas prom nedosies.”
“Mērķis ir sniegt maksimālo atbalstu ģimenēm ar bērniem,” turpina K.Krafts: “Tā ir viena no galvenajām prioritātēm.”
Tāpat pēc viņa teiktā svarīgi ir izskaust “nemitīgi augošo netaisnību”: “Visos līmeņos. Liepājā ir pozitīvisma kampaņa, jo nemitīgi tiek skandināts, ka situācija pilsētā kļūst aizvien labāka. Daļa taisnības, protams, tajā ir – daļai kļūst aizvien labāk. Bet tā ir mazākā daļa!
Lielākā daļa pilsētas iedzīvotāju uz “Lielo dzintaru” var paskatīties tikai no ārpuses, jo biļetēm uz koncertiem naudu nevar atlicināt.”
V.Birze piebilst: “Tiek uzlabota infrastruktūra, bet ir aizmirsts par pašu galveno – cilvēku. Ja Liepājā nebūs cilvēku, tad izveidotā infrastruktūra nevienam nebūs vajadzīga. Tādēļ mūsu mērķis ir uzcelt bērnudārzus. Jo mēs paši, partijas biedri, esam pārliecinājušies, ka gadiem jāstāv rindā uz dārziņu.”
M.Butāns papildina: “Esmu viens no liepājniekiem parastajiem. Uzskatu, ka pietiek zūdīties, ir jāsāk kaut kas darīt. Un tieši šis apstāklis, ka manai meitai vēl līdz divu ar pusi gadu vecumam nebija vieta dārziņā, bija viens no pēdējiem pilieniem manā pacietības mērā.”
NS “Taisnīgums” programmā iekļauts un pārstāvji skaidro, ka jāpanāk lielākas atlaides pašvaldības pakalpojumiem – sporta pulciņiem, komunālajiem maksājumiem u.c. – ģimenēm ar bērniem.
Tikpat svarīgi, viņuprāt, ir pašvaldībai rūpēties par jauniešiem, kuri nevar atrast pirmo darba vietu. “Jauniešu nodarbinātība ir sāpīgs jautājums,” tā V.Birze: “Pašvaldības kapitālsabiedrībās jāveido subsidētās darba vietas, lai jauniešiem būtu iespēja gūt pirmo pieredzi. Jo, kā zināms, bez pieredzes bieži vien darbā neņem. Un tas veicina jauniešu aizplūšanu no Liepājas.”
“Un absurdi ir tas, ka jauniešiem, viņiem stājoties darbā, tiek prasītas krievu valodas zināšanas! Kāpēc joprojām iznāk pašvaldības avīze krievu valodā? Mūsu mērķis ir slikto praksi beigt.”  “Nacionālais jautājums ir būtisks arī 21.gadsimtā,” uzsver K.Krafts: “Mēs esam maza valsts. Ja izzudīs latviešu valoda, arī Latvijas pastāvēšana ir apdraudēta.”
Uz portāla jautājumu, cik līdzekļus paredzēts tērēt priekšvēlēšanu kampaņai, V.Birze skaidro: “Labi ja 10 daļu no griestiem. Aptuveni 1500 eiro. Un tie ir līdzekļi no biedru naudām. Sponsoru un ziedotāju mums nav! Līdz ar to mums nav jāprasa atļauja: kā rīkoties, viedokļi jāsaskaņo ar sponsoriem.”
Tieši šī iemesla dēļ NS “Taisnīgums” nav pievienojies kādam citam politiskajam spēkam. Sarunas ir bijušas, bet pakļauties Rīgas partijām šī politiskā spēka biedri nevēloties.
Pilns saraksts gan vēl publiskots netiek, taču, kā norādīja V.Birze, ir uzstādīts mērķis izveidot kvalitatīvu sarakstu. Tajā būšot 18 uzvārdu. Tiesa, mūziķu, aktieru un slavenu sportistu sarakstā nebūšot, atzīst M.Butāns: “Prestiža dēļ nevienu mūsu partijai pievilināt necenšamies. Galvenais ir vienādi uzskati.”
Savukārt taujāti, uz cik vietām domē viņi cer, NS “Taisnīgums” biedri atklāti atbild: “Mērķējam uz 8 vietām. Bet rēķināmies ar 3 vietām.”
V.Birze uzskata: “Lai izvairītos no proputinisko spēku uzvaras vēlēšanās, ir jābalso par nacionālajām partijām. Daži politiskie spēki jau parādījuši, ka viņiem nav nekādu barjeru, lai tikai paliktu iesildītajos krēslos.” Un piebilst, ka NS “Taisnīgums” nenorobežosies ne no viena politiskā spēka, taču “trekna sarkana līnija jau novilkta ar proputiniskajiem spēkiem”.
Visi trīs arī pauž pārliecību, ka jāaptur vadošus amatus ieņemošo iespēja strādāt uz pilnu slodzi vairākās vietās vienlaikus. “Ja uzņēmējs, godīgi maksājot nodokļus, mēnesī nopelna tūkstošus, tas ir tikai apsveicami. Bet ja par nodokļu maksātāju naudu kāds saņem trīs četrus tūkstošus, tas nav pareizi,” tā K.Krafts: “Es nevarētu cilvēkiem acīs paskatīties, saņemot tādu algu un zinot, kādas algas ir, piemēram, medmāsām.”

 @liepajniekiem.lv
Foto@
Modris Helds

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru