trešdiena, 2016. gada 14. decembris

„Taisnīgums” vēlas saņemt no Liepājas pašvaldības paskaidrojumu par publisku pasākumu rīkošanu svešvalodā


 Informējam, ka Nacionālās Savienības „Taisnīgums” valde savā sēdē š.g. 10 decembrī izvērtējusi un nolēmusi vērsties pie Liepājas pilsētas domes vadības, aicinot detalizēti izskaidrot šī gada 5.decembra laikrakstā „Kurzemes Vārds” Dinas Beltas publikācijā „Iebilst pret krieviskā garā iedegtu egli” minētos faktus. Runa ir par 27.novembrī Karostas mikrorajonā notikušo Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumu, kas ticis vadīts krievu valodā un par kura muzikālo noformējumu rūpējies ansamblis „Voļņica”, kurš visā pasākuma laikā nav izpildījis nevienu pašu dziesmu latviešu, respektīvi, valsts valodā. Turklāt pasākums nav bijis privāta rakstura, bet gan Liepājas domes reliģisko lietu komisijas rīkots, un tajā uzstājušies divi pilsētas domes priekšsēdētāja Ulda Seska vietnieki - Vilnis Vitkovskis un Jurijs Hadarovičs.
Liepājas pašvaldība cita starpā tiek aicināta atbildēt uz šādiem jautājumiem:


- Vai cittautiešu „integrācijai” Latvijas sabiedrībā nebūtu jānotiek uz latviešu valodas zināšanas, cienīšanas un atzīšanas par starpetniskās saziņas līdzekli pamata? Jeb latviešiem, tajā skaitā Karostā dzīvojošajiem pasākuma apmeklētājiem, būtu jāintegrējas krievu pasaulē?
-Vai pašvaldības pārstāvji uzskata, ka tā ir normāla prakse, publiskos pasākumus organizēt, vadīt, un uzstāties tajos ar uzrunām svešvalodā?
- Vai šādi pasākumi, klaji izdabājot krievvalodīgajiem un mazinot valsts valodas lomu Liepājā, notiek izdabājot domes valdošo koalīciju veidojošajiem esošajiem un bijušajiem „Saskaņas” pārstāvjiem?
Informējam arī, ka šo gadījumu lūdzām izvērtēt arī Valsts valodas centram.


Nacionālās Savienības „Taisnīgums” valde

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru