pirmdiena, 2016. gada 18. janvāris

Pilsētas pašvaldībā iesniedz viedokli imigrācijas jautājumā


Nacionālā Savienība “Taisnīgums” ir iesniegusi Liepājas pašvaldībai iesniegumu ar vairāk nekā pustūkstoti liepājnieku parakstiem, aicinot pašvaldību rīkot sabiedrisko apspriešanu un iedzīvotāju aptauju saistībā ar imigrantu jautājumu, portālam pastāstīja viens no parakstu vācējiem Viktors Birze.
“Mēs uzskatām, ka par tik būtisku jautājumu kā imigrantu uzņemšana, ir rīkojams valsts mēroga referendums. Turklāt, imigrantus gatavojas izmitināt dažādās Latvijas pašvaldībās, uzkraujot tām atbildību  par imigrantu sociālo nodrošinājumu, izmitināšanu, bet ar viņu ierašanos saistītos apdraudējumus, spriedzi un drošības riskus - vietējās pašvaldības iedzīvotājiem,” tā V.Birze.
“Ja  referendumu šajā jautājumā atsakās rīkot valsts un objektīvu iemeslu dēļ nevar sarīkot pilsoņi, tad savu iedzīvotāju intereses ir pienākums aizstāvēt pašvaldībai,” viņš turpina: “Mēs, atsaucoties uz likuma “Par pašvaldībām” 3.pantu, kas nosaka, ka vietējai pašvaldībai ir jāievēro attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses, vēlamies, lai tiktu noskaidrots iedzīvotāju viedoklis par imigrantu uzņemšanas iespējamību konkrētās pašvaldības (Liepājas) ietvaros.  Iedzīvotāju intereses un viedokli objektīvi var noskaidrot tikai veicot pašvaldības iedzīvotāju aptauju, kas īstenojama jautājuma sabiedriskās apspriešanas formātā.”
V.Birze, Normunds Krafts u.c. Nacionālās Savienības “Taisnīgums” Liepājas grupas biedri pauž neizpratni medijos: “Pausto Liepājas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītājas Zitas Lazdānes viedokli, no kura saprotams, ka nekāda sabiedriskā apspriešana par šo jautājumu nenotikšot. Mēs tomēr neuzskatām iesniegumu par sabiedrisko attiecību vai mārketinga jautājumu, un vēlamies saņemt atbildi ar pamatojumu. Mūsuprāt, ignorēt liela skaita liepājnieku gribu tikt uzklausītiem, paust savu viedokli par potenciāli pilsētnieku drošībai ļoti būtisku jautājumu, būtu ne tikai nedemokrātiski, bet arī necieņa pret daudzajiem cilvēkiem, kas parakstot iesniegumu ir cerējuši uz savas pašvaldības aizstāvību. Joprojām ceram, ka pagaidām izskanējušais viedoklis nav pašvaldības oficiāla nostāja, un liepājnieku vēlme apspriest šo jautājumu tiks uzklausīta.”
Liepājas pilsētas domes sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne, lūgta komentēt Nacionālās Savienības “Taisnīgums” Liepājas grupas biedru pausto, portālam paskaidroja: “Pašvaldība tikai šodien, 13.janvārī, ir saņēmusi oficiālu iesniegumu no Nacionālās Savienības “Taisnīgums” un tas tiek izskatīts. Liepājas pilsētas pašvaldība izvērtēs Nacionālās Savienības lūgumu un sniegs uz to pamatotu atbildi.”
13.01.2016, liepajniekiem.lv

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru