pirmdiena, 2015. gada 21. decembris

Pašvaldību aicina organizēt sabiedrisko apspriešanu par imigrantu izvietošanu Liepājā

Nacionālā savienība "Taisnīgums" savākusi ap 600 iedzīvotāju parakstu sagatavotajam iesniegumam Liepājas domei, kurā aicina pašvaldību organizēt sabiedrisko apspriešanu un noskaidrot iedzīvotāju viedokli jautājumā par iespējamo imigrantu izvietošanu Liepājas pašvaldības teritorijā, aģentūru LETA informēja nacionālās savienības "Taisnīgums" valdes loceklis Viktors Birze.
Līdz šī gada beigām iedzīvotāju parakstīto iesniegumu plānots iesniegt Liepājas domē. Ja domei būs jālemj par bēgļu uzņemšanu, iedzīvotāju viedoklis būtu kā papildu arguments pret bēgļu uzņemšanu, prognozēja Birze. Iedzīvotāju viedokli varētu noskaidrot ar pētījuma vai kādas citas metodes palīdzību, viņš piebilda. Līdzīgi iesniegumi adresēti arī Ogres un Jūrmalas pašvaldībām.

"Mēs uzskatām, ka par tik būtisku jautājumu kā imigrantu uzņemšana ir rīkojams valsts mēroga referendums. Turklāt imigrantus gatavojas izmitināt dažādās Latvijas pašvaldībās, uzkraujot atbildību par viņu sociālo nodrošinājumu un izmitināšanu konkrētajām pašvaldībām, bet ar imigrantu ierašanos saistītos apdraudējumus, spriedzi un drošības riskus - vietējās pašvaldības iedzīvotājiem. Ja referendumu šajā jautājumā atsakās rīkot valsts un objektīvu iemeslu dēļ nevar sarīkot pilsoņi, tad savu iedzīvotāju intereses ir pienākums aizstāvēt pašvaldībai," teikts nacionālās savienības "Taisnīgums" sagatavotajā iesniegumā Liepājas domei.
Atsaucoties uz likuma "Par pašvaldībām" 3.pantu, kas nosaka, ka vietējai pašvaldībai ir jāievēro attiecīgās administratīvās teritorijas iedzīvotāju intereses, nacionālā savienība "Taisnīgums" pauž vēlmi, lai tiktu noskaidrots iedzīvotāju viedoklis par imigrantu uzņemšanas iespējamību Liepājā.
"Iedzīvotāju intereses un viedokli objektīvi var noskaidrot, tikai veicot pašvaldības iedzīvotāju aptauju, kas īstenojama sabiedriskās apspriešanas formātā," teikts politiskās organizācijas sagatavotajā iesniegumā Liepājas domei.
Politiskā organizācija aicina Liepājas pašvaldību rast iespēju sarīkot publisku sabiedrisko apspriešanu, kā arī rakstveida aptauju, kurā, balsojot par vai pret, būtu iespēja piedalīties visiem pašvaldībā deklarētiem iedzīvotājiem. Partija rosina, ka aptaujas jautājums varētu būt "Vai jūs esat par vai pret imigrantu izvietošanu Liepājas pašvaldības teritorijā?".
Liepājas pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne jau iepriekš portālam skaidroja: “Ir atbalstāma iedzīvotāju iniciatīva līdzdarboties un vēlme iesaistīties valstiski nozīmīgu jautājumu risināšanā, taču patvēruma meklētāju uzņemšanas sistēma un šo personu sociālekonomiskā iekļaušana Latvijas sabiedrībā ir valdības, nevis pašvaldības kompetence. Ņemot vērā, ka valdība jau 3.novembrī ir apstiprinājusi patvēruma meklētāju uzņemšanas plānu, pašvaldības līmenī par šo jautājumu netiek plānotas papildu aktivitātes.”
Z.Lazdāne pilsētas pašvaldības vārdā piebilda: “Iedzīvotājiem nav jāsatraucas par to, ka Liepāju varētu pārpludināt patvēruma meklētāji. Valdība neplāno Liepājā izveidot bēgļiem atbilstošas bāzes un arī pašvaldība nenāks klajā ar šādu pašiniciatīvu.”
Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš jau iepriekš skaidroja: “Saskaņā ar patvēruma pieteikuma izskatīšanas procedūru visi patvēruma meklētāji no sākuma nonāktu izmitināšanas centrā “Mucenieki”, savukārt pēc tam, kad drošības iestādes būs jau veikušas savas pārbaudes un atzinušas par pamatotu patvēruma piešķiršanu, tad jau šie cilvēki saņemtu aizsardzību Latvijā un tiesības te brīvi uzturēties, izvēlēties pilsētu, kur dzīvot, meklēt darbu, mācīties valodu u.t.t. Pabalsts no valsts pienākas tikai pirmos deviņus mēnešus, līdz ar to šiem cilvēkiem svarīgi būs integrēties darba tirgū, taču, ņemot vērā situāciju nodarbinātības jomā, bēgļa statusa ieguvušajiem darba tirgū Liepājā sagaidāma liela konkurence.”
liepajniekiem.lv

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru