sestdiena, 2015. gada 14. novembris

Ar iedegtām svecītēm piemin traģiskos notikumus Francijā un bažījas par drošību Latvijā


Piektdienas vakars un nakts uz sestdienu par murgu pārvērtās Parīzē – teroraktos Francijas galvaspilsētā nogalināti vismaz 129 cilvēki un apmēram 200 ievainoti. Visā Francijā izsludināts ārkārtas stāvoklis.
Kopā ar Franciju un tās iedzīvotājiem sēro visa pasaule. Lai pieminētu Parīzes teroraktu upurus, arī Latvijas iedzīvotāji sestdien iededz svecītes. Jau kopš agra sestdienas rīta cilvēki liek ziedus un svecītes pie Francijas vēstniecības ēkas Rīgā, tādējādi solidarizējoties ar Francijas tautu.
Lai paustu solidaritāti ar Franciju pieminētu, nevainīgos upurus un izteiktu līdzjūtību viņu tuviniekiem, šodien, 14.novembrī, pulksten 16 Liepājā, J.Čakstes laukumā, lai iedegu svecītes, pulcējās ievērojams skaits liepājnieku, kuriem nav vienaldzīgi notikumi pasaulē, pārliecinājās portāls. Sapulcējušies bija desmitiem dažāda gada gājuma cilvēku – gan bērni un jaunieši, gan ļaudis brieduma gados un pensionāri.

Rasa Bugavičute portālam neslēpa, ka pēc notikumiem Francijā viņai ir bail – gan par draugiem un tuviniekiem, kuri ir Francijā, gan par to, ka briesmas neviens neesam pasargāti. “Priecājos par to, ka draugi, kuri dzīvo Parīzē, ir dzīvi un veseli, ar viņiem nekas slikts nav atgadījies,” tā Rasa, neslēpjot: “Patiesībā nu ir tā, ka nevar saprast, kas būs rīt.”
Arī pārējie portāla uzrunātie atzina, ka ir nobažījušies par nākotni. Ne tikai par drošību Francijā, Anglijā un citās Vecās Eiropas valstīs, bet arī Latvijā. Kā atzina Harijs, viņaprāt, nav garantijas, ka arī mūsu zemē ar bēgļu straumi neieplūdīs kāds terorists. Savukārt liepājniece Arta neslēpa, ka ir nopietni nobažījusies par savu radinieku drošību: “Man vecmāmiņa ir Anglijā. Un kad internetā izlasīju, ka nu teroristi draud ar izrēķināšanos Anglijas pilsētās, man ir ļoti, ļoti bail.”
Viktors Birze, kurš sestdienas rītā aicināja domubiedrus pulcēties, lai iedegtu svecītes un solidarizētos ar teroraktos cietušo Francijas tautu,  portālam pastāstīja, ka J.Čakstes laukumu viņš šim mērķim izvēlējies tādēļ, ka Liepājā nav Francijas vēstniecības, bet J.Čakstes laukums ir īpaša vieta - pirmā Latvijas prezidenta vārdā  nosauktais laukums mūsu pilsētā.
“Iecietība pret ļaunumu, un nevēlēšanās tam pretoties, prasījuši kārtējos asins upurus. Šoreiz Francijā. Šie nevainīgo cilvēku upuri ir uz politiskās elites sirdsapziņas. Tās pašas, kas atver Eiropas robežas ienaidnieku invāzijai. Cik vēl nevainīgu upuru. mūsu bērnu un sirmgalvju dzīvību vajadzēs, lai tiktu pārtraukta pašnāvnieciskā masu imigrācijas politika? Šodien tā ir Francija, rīt naida pārņemtie slepkavas var atnākt pēc asins upuriem arī līdz mūsu mājām,” tā V.Birze.
liepajniekiem.lv
Teksts un foto @Ita CērmaneNav komentāru:

Ierakstīt komentāru