piektdiena, 2015. gada 7. augusts

Izveidota viltus iniciatīva, lai imitētu parakstu vākšanu pret imigrantu ievešanu

Sociālajos tīklos parādās saites uz vietni http://pretbegliem.blogspot.co.uk/, kurā aicina parakstīties pret imigrantu ievešanu Latvijā.

Mājas lapā ir forma datu nosūtīšanai, kas prasa obligāti norādīt "pilns vārds", "E-mails", "telefons" un "Tavas domas". Blakus blokā ievietots teksts, kurā apgalvots:

"PARAKSTIES PRET BĒGĻIEM, PAR LATVISKU LATVIJU UN NEUZTICĪBAS IZTEIKŠANU PREMJEREI
1) Ministru kabineta pieņemto lēmumu saistībā ar plānoto nelegālo imigrantu izmitināšanu Latvijā atcelšanu 2) Ja tas netiks darits - par referendumu pret bēgļu uzņemšanu 3) Un ja tas netiek darits - 10,000 parakstu vajadzīgi lai iesniegtu kolektīvo iesniegumu Saeimai par neuzticības izteikšanu, jau tā lielas tautas nodevības ziepes savarījušai, Ministru Prezidentei Laimdotai Straujumai."

Pirmajā brīdī rodas iespaids, ka lapu izveidojuši cilvēki, kuru mērķis patiešām ir apturēt valdības iesāktos destruktīvos procesus. Tomēr tas tā nav! Un par to liecina ne jau tikai tekstā redzamās garumzīmju kļūdas.

Pirmkārt, šajā gadījumā nav iespējams ierosināt referendumu, neiesniedzot pilnībā izstrādātu likumprojektu. Taču lapā nekas tāds nav atrodams. Otrkārt un galvenokārt, lapa nenodrošina personas datu verifikāciju un nemaz neprasa ne personas kodu, ne adresi, bez kā elektroniskai parakstu vākšanai nav jēgas. Likums "Saeimas kārtības rullis" (5.3. nodaļa "Kolektīvo iesniegumu izskatīšana") precīzi nosaka: Parakstus kolektīvajam iesniegumam var vākt arī elektroniski, ja tiek nodrošināta parakstītāju identifikācija un fizisko personu datu aizsardzība. Tā vietā māņu iniciatīvas autori prasa parakstītāja "domas". Rezultātā cilvēkiem, kas šīs lietas nepamana vai nesaprot, var rasties iespaids, ka viņi ar savu parakstu cīņā pret uzspiesto imigrantu ievešanu jau ir piedalījušies un vairāk to nebūtu vajadzības darīt...

Aicinam nesūtīt savus personas datus un kontaktinformāciju pretbegliem.blogspot.co.uk kā arī nereklamēt citiem šo lapu. Lai kāds arī nebūtu pretbegliem.blogspot.co.uk izveidotāju mērķis - rafinēta pretimigrācijas aktivitāšu neitralizēšana jeb vienkāršs plāns, izmantot plašai sabiedrības daļai aktuālu jautājumu sava personīgā biznesa veicināšanai, tas ir negodīgs un ļaunprātīgs projekts.

Attiecībā uz referendumu, 4.augusta protesta piketa pieteicēji un līdzorganizētāji (sk. vēstuli ar protestu pamatojumu un organizāciju parakstiem šeit) šobrīd konsultējas par atbilstošāko konkrēta likuma papildinājumu, kuru pieņemot tautas nobalsošanā, patiešām varētu turpmāk nepieļaut organizētu nelegālo imigrantu, oficiālajā retorikā dēvētu arī par bēgļiem un patvēruma meklētājiem, ievešanu Latvijā no citām valstīm.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru