ceturtdiena, 2015. gada 16. jūlijs

Kā mediji ar uzpūstiem skandāliem novērš uzmanību no šokējoši maigā sprieduma Liepājas pedofīliem

Ar nožēlu secinām, ka atsevišķiem medijiem prioritāte ir nevis sabiedrības, jo īpaši bērnu, drošība un taisnīgums, bet lētas sensācijas un šokējoši virsraksti. Par tādu uzskatām šo virsrakstu ziņai, kurai kā autors minēta ziņu aģentūra LETA, un, kas publicēta portālā DELFI  http://www.delfi.lv/news/national/criminal/sabiedribas-nosodijums-par-vieglo-sodu-meitenites-paridaritajiem-nonacis-lidz-aicinajumiem-uz-publisku-izrekinasanos.d?id=46224287

Virsraksts ir "Sabiedrības nosodījums par vieglo sodu meitenītes pāridarītājiem nonācis līdz aicinājumiem uz publisku izrēķināšanos", un tas radies, iedvesmojoties no mūsu ieraksta partijas profilā sociālajā tīklā, kas sastāv no sekojošā teksta: "Liepājnieki, uzmaniet savus bērnus no fotogrāfijā redzamā tipa! Ja sanāk satikt uz ielas, ir visas iespējas paust savu attieksmi pret pedofiliem saskaņā ar savu sirdsapziņu! Ar sabiedriskajiem darbiem sodītais pedofils Smirečanskis"

Ziņas autori tālāk izdarījuši secinājumu, ka ieraksts uzskatāms par "aicinājumu publiski izrēķināties ar apsūdzētajiem".

Uzsveram, ka Nacionālā Savienība "Taisnīgums" nekad un nekur nav aicinājusi veikt pretlikumīgas darbības, un ar kādu "publiski izrēķināties".

Mēs paužam nosodījumu Liepājas tiesas spriedumam, kurš personas, kas atzinušas savu vainu netiklās darbībās ar mazgadīgu bērnu, atstāj brīvībā, tādējādi radot iespēju tām netraucēti tuvoties citiem mazgadīgajiem.

Sabiedrībai, kuras vidū brīvi pārvietojas elementi ar šādām tieksmēm, ja reiz likums nav spējis pasargāt to pienācīgā apmērā, ir jātiek brīdinātai, lai tā varētu pasargāt savus visvājākos un neaizsargātākos locekļus- bērnus.

Turklāt, mēs esam uzsvēruši, ka sabiedrībai ir tiesības un pienākums paust savu attieksmi, faktiski nopēlumu un nosodījumu konkrētajiem noziedzniekiem, un šis publiski un atklāti paustais nopēlums darbosies kā prevencija pret iespējamiem līdzīgiem noziegumiem.

Noziedznieks, kurš zina, ka ir sabiedrības atpazīts, uzmanīts, un kategoriski nosodīts, jutīsies nedrošs un nobijies, kas radīs vismaz minimālu garantiju, ka netiks pastrādāti jauni noziegumi pret bērniem.

Jebkurā gadījumā, ceram, ka bērniem nebūs jāpaļaujas tikai uz sabiedrības modrību, bet rīkosies arī tiesu vara, netaisnība pret upuri tiks labota, un abi pedofīli tiks izolēti no sabiedrības uz ilgiem gadiem.

Savukārt, medijiem, konkrēti ziņu aģentūrai LETA aicinām atsaukt šo konkrēto- sensacionālo un nepārdomāto ziņu, un tiekties nevis pēc liekiem skandāliem, bet gan izmantot savas iespējas veicināt taisnīgu tiesu pret varmākām.

Nacionālā Savienība "Taisnīgums" 
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru